Několik Užitečných Tipů, Které Vám Pomohou Lépe Spát


 

Tipy pro spánek

Mnohokrát jsou problémy se spánkem způsobeny stresovou situací nebo problémem ve vašem životě. Problémy se spánkem mohou nastat, když prožíváte stres. Stresující událost může pominout, ale kvalita vašeho spánku se nezlepší.

Můžeme se pokusit zlepšit svůj spánek tím, že si zdřímneme, půjdeme spát dříve a spát později. Jak bojujeme se spánkem, naše problémy se spánkem se mohou nadále zhoršovat. Možná se přistihneme, že trávíme příliš mnoho spánku, díváme se na televizi a čteme si v posteli nebo ležíme vzhůru, trápíme se, otáčíme se a házíme v posteli. Zda zamýšlíte zjistit účinné informace o zdravých spánkových návykech, musíš prohlédnout KrasneSny.cz web.

Špatné spánkové návyky jsou stejné jako špatné návyky. Lze je však napravit. Zde je několik užitečných tipů, které vám mohou pomoci zbavit se špatných spánkových návyků.

Měli byste jít spát, pouze když jste unavení.

Budete se cítit unavení a frustrovaní, pokud tělo nefunguje správně. To způsobí, že si spojujete svou ložnici a postel s frustrací, bděním a dokonce i nespavostí. Vaše mysl a tělo by se měly naučit spojovat ospalost a spánek s ložnicí a postelí. Musíte zůstat vzhůru, dokud jsi ospalý a pak jdi spát. Vaše touha po spánku se zlepší, pokud nevstanete, dokud nebudete opravdu unavení.

Nepoužívejte svou postel nebo ložnici k žádné jiné činnosti než ke spánku.

Neměli byste číst, dívat se na televizi, jíst, dělat si starosti nebo lhát dolů. Tato výjimka se vztahuje pouze na sexuální aktivitu. Při takových příležitostech je třeba postupovat podle pokynů poté, když máte v úmyslu jít spát.

Být v noci vzhůru posiluje přesvědčení, že postel a ložnice jsou místa pro jiné věci. Vaše mysl a tělo se naučí, že ložnici a postel lze použít ke spánku. Chcete naučte mysl a tělo spojovat postel a ložnici s pocitem ospalosti a spánku.

Pokud nemůžete usnout, můžete buď vstát, nebo opustit postel.

Pokud nemůžete usnout nebo znovu usnout během přibližně 10 minut (15 až 20 minut pro osoby starší 60 let), vstaňte a jděte do jiné místnosti. I když z vás nechceme dělat hlídače hodin, doporučujeme vám vstát z postele, pokud to bude trvat příliš toužíš na to, abys usnul. Pamatuj, vaším cílem je začít si spojovat postel s rychlým usínáním, ne s frustrací!

Když vstanete z postele, udělejte tichou činnost, která vám pomůže usnout. Můžete ztlumit světla, použít zařízení vyzařující světlo a všímat si známek ospalosti. Nepokládejte si na pohovku nebo křeslo. I Je možné tam usnout. Raději zůstáváte ve své posteli. Až se budete cítit unavení, vraťte se do své ložnice.

Pokud nemůžete usnout, vstaňte. Nezůstávejte v posteli, pokud máte pocit napůl spíte a napůl vzhůru. Toto není kvalitní spánek. Takže vstaňte a začněte se učit dobré spánkové návyky.

Nové spánkové návyky přijdou pouze opakovaným cvičením. Může být obtížné vstávat každou noc poté. nejprve začnete tuto cestu.

Nezáleží na tom, kolikrát noc uplynula, měli byste si budík nastavit tak, abyste vstávejte každé ráno ve stejnou hodinu.

Když vstanete z postele, udělejte tichou činnost, která vám pomůže usnout. Než půjdete spát, ztlumte světla, přečtěte si knihu a rozpoznejte známky ospalosti. Neměli byste si lehnout na pohovku. pohovku nebo křeslo. Mohli byste tam usnout. Chcete spát pouze ve své posteli. Budete se cítit ospalí a budete chtít zpátky do postele.

Pokud nemůžete usnout, vstaňte. Pokud máte pocit, že napůl spíte a napůl vzhůru, vstaňte. Není to kvalitní spánek. Vstaňte, abyste své tělo a mysl naučili správným spánkovým návykům.

Pouze cvičením si můžete nové spánkové návyky vytvořit. Může být obtížné vstávat každou noc poté. nejprve začnete tuto cestu.

Musíte si nastavit budík každé ráno a vstávat každé ráno přesně ve stejnou dobu, bez ohledu na to, kolikrát během noci.

Vyhněte se zdřímnutí.

Pokud si potřebujete dát pauzu, nespěte déle než 30 minut a dejte si to až odpoledne. Nezdřimujte na pohovce, ale ve své posteli. Nespojujte pohovku s ospalostí. Pokud nemůžete usnout za 10 až 20 minut (60leté může potřebovat až 20 minut), pak vstaňte z postele. Spěte si jen jednou denně. Nezdřímněte si každý den přesně ve stejnou dobu. Nejlepší je si zdřímnout před 15:00.