سازماندهی کنید


 

حتما شما هم با تبلیغاتی در اینترنت مواجه شده اید که متنی شبیه به عکس بالا دارد. آفرین آنتونیا او کاری را انجام داد که حتی باتجربه ترین چند زبانی هم آن را غیرممکن می دانست. حقیقت این است که اینترنت مملو از شرکت هایی است که وعده های مشکوک حل سریع مشکلات را می دهند. واضح است که یادگیری یک زبان خارجی مستلزم زمان و تلاش است. همچنین به ویژه برای معلمان واضح است که یادگیری فرآیندی خطی نیست. هر معلم زبان خارجی به شما خواهد گفت که این درس اغلب یادآور یک دوره رانندگی است - لحظاتی که ماشین به سرعت سرعت می گیرد به لحظاتی کاهش می یابد که موتور به سختی کار می کند.

 

در این مقاله به چندین روش می پردازیم که از طریق آنها می توانید یادگیری زبان انگلیسی خود را "سرعت بخشید".

1. سازماندهی کنید

قبل از بررسی روش های تسریع در یادگیری زبان انگلیسی بزرگسالان، باید به این سوال پاسخ دهید: "چه کسی؟". یادگیری واقعی مستلزم ساعات منظم و معمولاً تکرار زیاد است. اگر هدف شما یادگیری سریع زبان انگلیسی است، برگزاری چنین کلاس هایی چند بار در هفته ضروری است. آیا می توانید یک ساعت در عصر بیشتر روزهای هفته وقت بگذارید؟ یا اگر غیرممکن است، در تعطیلات صبح وقت پیدا کنید؟ یا به نوعی کلاس های انگلیسی را در برنامه روزانه خود قرار می دهید، مثلاً در زمان استراحت ناهار یا سفرهای کاری یا برعکس؟ این اولین قدم است - تصمیم گیری در مورد زمانی که می توانید تدریس کنید. واقع بینانه فکر کنید و به برنامه پایبند باشید

 


.

 

 

2. مطالعه برای امتحان

آرزوی برخی از دانش آموزان و دانشجویان یادگیری زبان انگلیسی بدون نیاز به آمادگی به کلاس  یاد بگیریند.

برای این کار در ابتدا باید شیوه صحیح جمله سازی در انگلیسی رای یاد بگیرید این رویکرد قابل قبولی است، اما باز هم نباید برای نیروی انگیزشی آزمون پیش رو هزینه ای دریافت کنیم. صرف نظر از سن دانش آموز، آزمون معمولا او را می ترساند. ما نمی خواهیم دراز بکشیم، بخوابیم و جفت سی پرینی و نه نه نه نمی خواهم دراز بکشیم، بخوابیم و پاریسی و و فیلم ها و آن دانه دچار نهاچ شد. این قطعاً آدرنالین را افزایش می دهد - نه فقط در روز امتحان، بلکه در هفته ها و ماه های منتهی به آن. این اتفاق می افتد که دانش آموزانی که در هیچ چیز خاصی خود را ثابت نکرده اند در ماه های آخر قبل از امتحان "ممتاز" می شوند و با جهش و سرعت پیشرفت می کنند. بنابراین، چه علاقه مند به دریافت گواهینامه هستید یا خیر، به یاد داشته باشید که این آزمون می تواند کاتالیزور مورد نیاز زبان انگلیسی شما باشد

 


.

 

 

درباره فرصت های امتحان زبان انگلیسی در شورای بریتانیا بیشتر بخوانید .

همچنین میتوانید از وب سایت پروان آکادمی برای دوره ها و فیلم های آموزشی بهره بگیرید

 

3. در مکانی که انگلیسی صحبت می شود شغل داوطلبانه پیدا کنید

کمی وقت بگذارید تا تحقیق کنید - خواهید دید که راه های زیادی برای داوطلب شدن با زبان انگلیسی وجود دارد. اگر زمان (یا پول) کافی دارید، می توانید یک برنامه کار در خارج از کشور مانند WWOOFing را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، در جایی که زندگی می کنید به دنبال فرصت ها باشید. شاید برای کودکان یا گروه‌هایی از بزرگسالان سرگرمی‌هایی وجود داشته باشند که با خوشحالی فردی را که داوطلب شرکت در یک دوره هفتگی انگلیسی است، بپذیرند. نیازی نیست که یک زبان مادری انگلیسی باشید - کافی است دانشی را که قبلاً دارید ارائه دهید. هر معلم باتجربه ای به شما خواهد گفت که بهترین راه برای یادگیری چیزی، آموزش آن است. بنابراین کار شما به عنوان یک معلم داوطلب واقعاً می تواند برای شما و دانش آموزان مفید باشد.

 

4. فقط سریال ها را تماشا نکنید - از دانش زبانی که به شما می دهند بهره ببرید

همه ما می دانیم که تماشای سریال می تواند هم سرگرم کننده و هم یک ابزار آموزشی مفید باشد. چنین سری فیلم‌هایی به وفور وجود دارد، به این معنی که اگر هدف شما یادگیری سریع است، باید تمرکز کنید. به جای تماشای آنچه سر راهتان قرار می گیرد و اینجا و آنجا به یک نفر آموزش می دهید، چرا یک سریال خاص را به عنوان دوره انگلیسی خانگی خود انتخاب نکنید؟ سعی کنید کسی را انتخاب کنید که با زندگی شما ارتباط داشته باشد. به عنوان مثال، وکلا می توانند به "همسر خوب" تکیه کنند - بنابراین هر هفته عناصر جدیدی از اصطلاحات حقوقی را به آنچه آموخته اند اضافه می کنند. این لیست مفید از سریال های تلویزیونی احتمالا انتخاب شما را آسان تر می کند. بعد از تماشای سریال، بیننده فعال باشید. این بدان معنی است که زیرنویس انگلیسی را روشن می کنید و گهگاه برای نوشتن عبارات مفید یا جالب توقف می کنید. حتما یادداشت ها را مرتباً دوباره بخوانید تا آنچه را که نوشته اید به خاطر بسپارید

 


.

 

 

5. از کتابخوان الکترونیکی استفاده کنید

وقتی صحبت از خواندن کتاب به عنوان وسیله ای برای یادگیری زبان به میان می آید، بحث در مورد اینکه کدام بهتر است - کتاب کاغذی یا کتاب الکترونیکی - بی معنی است: خواننده الکترونیکی برنده و تفسیر می کند. اتفاق افتاده است که دانش‌آموزان مقاطع بالا با عبارات قابل توجهی که از کتاب‌های مختلف آموخته‌اند - از مجموعه «بازی‌های گرسنگی» و رسیدن به زندگی‌نامه صریح آندره آغاسی «باز» ما را شگفت‌زده کردند. مزیت کتابخوان الکترونیکی در راحتی آن است. ویژگی مرجع فرهنگ لغت به شما این امکان را می دهد تا با کلیک بر روی آنها، تعریف کلمات جدید را مشاهده کنید. ا

دست از شاگردی بردارید

بله دقیقا! لحظه ای که خود را به عنوان فردی تصور می کنید که معتقد است به این زبان صحبت می کنید و خود را یک زبان آموز نمی بینید، راز کوچک بزرگ است! این روانشناسی معکوس است: شما احساس اطمینان بیشتری خواهید کرد و شروع به استفاده از اطلاعات جدید با اطمینان و آرامش بیشتری خواهید کرد. این یک قدم کاملا روانی اما مهم است!

 

بپذیرید که زبان انگلیسی عجیب است

توصیه غیر معمول، درست است؟ اما برای درک آن بسیار مفید است، زیرا پیروی از منطق آن اغلب دشوار است. به عنوان مثال، چرا افعال "خواندن" (نی) و "خواندن" (قرمز) یک کلمه هستند، اما بسته به اینکه ما در حال صحبت می کنیم یا زمان گذشته، متفاوت تلفظ می شوند؟ یا چرا «موش» جمع «موش» و جمع «خانه» «خانه» است؟ منطق کجاست؟ جمله معروف: «هر قاعده ای استثنا دارد» صادق است. بنابراین به جای اینکه ذهن خود را به دلیلی برای همه چیز درگیر کنید، بپذیرید که زبان انگلیسی همیشه قابل توضیح نیست و فقط استثناها را یاد بگیرید.

 

به یاد داشته باشید - پاسخ در سوال نهفته است

اگر نگران پاسخ صحیح به سوال پشتیبان هستید، با دقت به صحبت های طرف مقابل خود گوش دهید! دلیل آن در این واقعیت نهفته است که جملات پرسشی انگلیسی مانند یک آینه هستند. به عنوان مثال سؤالات: "آیا او...؟"، "آیا او می تواند...؟" و "آیا ...؟" شما بر این اساس با همان کلمات پاسخ می دهید، اما به ترتیب متفاوت: "بله، او می کند."، "بله، او می تواند" و "بله، این است." بنابراین دفعه بعد که از شما چیزی پرسیده شد، گوش دهید، احتمالاً آن شخص از قبل بیشتر کلماتی را که باید پاسخ دهید استفاده کرده است. اینها ترفندهای کوچکی هستند، اما به استفاده از کلمات مناسب کمک می کند!

 

زیاد گرامر مطالعه نکنید

این احتمالاً به توصیه مورد علاقه شما تبدیل خواهد شد که بیشتر مشتاق به دنبال کردن آن خواهید بود! به یاد داشته باشید که حتی انگلیسی زبانان هم اشتباه می کنند. با این حال، برای دور انداختن دستور زبان عجله نکنید، زیرا به ناچار به آن نیاز خواهید داشت! کلید روانی در توانایی برقراری ارتباط و تعادل بین قوانین و تمرین نهفته است.

 

از اشتباه کردن نترسید

احتمالاً قبلاً آن را شنیده اید، اما مهم است که از آن آگاه باشید تا بتوانید جسورانه تر صحبت کنید. اجازه ندهید ترس از اشتباه بودن شما را از برقراری ارتباط باز دارد! احساس مشکل طبیعی است زیرا هم باید افکار خود را بیان کنید و هم از همه قوانین به درستی استفاده کنید. اما هر چه بیشتر صحبت کنید، راحت تر می شود!

 

اطراف خود را با انگلیسی زبانان احاطه کنید

اگر زبان را خارج از دوره های انگلیسی تمرین نکنید، احتمالاً از اینکه خیلی کندتر از آنچه در نظر دارید صحبت کنید می ترسید. سعی کنید خارج از منطقه آسایش خود دوستی برقرار کنید، با انگلیسی زبانان ملاقات کنید - شاید دوستی از دوست خود را بشناسید که خارجی است. به این ترتیب عبارات محاوره ای ناشناخته قبلی را یاد می گیرید و آنچه را که تا به حال یاد گرفته اید را عملی می کنید.

 

در زبان انگلیسی غرق شوید

هرچه بیشتر به آن متعهد شوید، پیشرفت شما بیشتر قابل مشاهده خواهد بود. ما به شما توصیه می کنیم زبان تلفن و فیس بوک را به انگلیسی تغییر دهید تا سریعتر به آن عادت کنید. حتی یک فعالیت لذت بخش تر تماشای فیلم به زبان انگلیسی است - نه تنها انتخاب گسترده ای دارید، بلکه تمرین نیز خواهید داشت! به آهنگ های انگلیسی گوش دهید، کتاب یا مجله ای را با توجه به سطح مهارت خود بخرید و از پیشرفت خود لذت ببرید.

 

اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرید

تعدادی از جنبه های زبان انگلیسی وجود دارد که در ماده خشک کتاب های درسی نخواهید یافت. اصطلاحات و عبارات کلیدی نمونه ای از این موضوع هستند. آنها در زندگی روزمره بسیار رایج هستند و اگر حتی تعداد کمی از آنها را یاد بگیرید، کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

 

اشیاء موجود در خانه را نام ببرید

آیا تا به حال یک کلمه را بیست بار نوشته اید و هنوز آن را به خاطر نیاورده اید؟ به همین دلیل ما یک ترفند کاربردی دیگر را برای شما سهولت می دهیم. چسباندن اشیاء در خانه، ماشین یا محل کار با ترجمه انگلیسی آنها. بنابراین دفعه بعد که یخچال را باز می کنید یا در آینه نگاه می کنید، کلمه مقابل خود را "می بینید" و می توانید به سرعت آن را در طول مکالمه به خاطر بسپارید!